
DEN HAAG (14 juni 2022) – Kamerlid Simone Kerseboom (FvD) heeft nieuwe Kamervragen aangekondigd, omdat minister-president Mark Rutte vraagtekens lijkt te plaatsen bij het genocidale karakter van de Bersiap. Die vraagtekens zijn opvallend, want binnen de wetenschap is brede consensus over het feit dat de Bersiap op onderdelen genocidaal van aard was. Op Twitter noemt Kerseboom het dan ook “opmerkelijk dat notabene een “historicus” aan post-koloniaal geheugenverlies lijdt”.
De Kamervragen komen nadat de premier gisteren bevestigde dat hij inderdaad voornemens is om de historische term Bersiap voortaan alleen nog tussen “aanhalingstekens” te willen gebruiken. Volgens Rutte zou het begrip namelijk “ter discussie” staan. Op de vraag of Rutte in navolging van de Bersiap ook “andere genocidale acties” tussen aanhalingstekens wil plaatsen geeft de premier een ontwijkend, maar opvallend antwoord. “Het begrip genocide heeft een specifieke juridische betekenis die niet per definitie geldt voor elke periode waarin sprake is geweest van extreem geweld” aldus Rutte. Daarmee lijkt de premier vraagtekens te plaatsen bij het genocidale karakter van de Bersiap. Voor Kerseboom voldoende reden om vervolgvragen te stellen aan de premier. De politica eist duidelijkheid van Rutte.
Binnen de wetenschap is al langer debat over de vraag of de Bersiap als ‘genocide’ moet worden aangemerkt, maar dat de Bersiap op onderdelen genocidaal van aard was staat niet ter discussie. Volgens onder andere de internationaal toonaangevend Bersiap-deskundige William Frederick heeft de Bersiap kenmerken van een genocide, terwijl de Australische historicus Robert Cribb de periode omschrijft als “a brief genocide”. Zelfs de zeer uitgesproken pro-Indonesische Remco Raben benadrukt in zijn publicaties de “genocidale boventoon” van de Bersiap. Specifiek met betrekking tot de Indonesische massamoorden tijdens de Bersiap op Chinezen spreekt Mary Somers Heidhues bovendien over “genocidale incidenten”. Waarom de premier tegen deze achtergrond nu opeens toch vraagtekens lijkt te willen plaatsen bij het genocidale karakter van de Bersiap is onduidelijk.
Bersiap is Maleis voor “Wees paraat” of “Geef acht!”. Het is de strijdkreet van Indonesische (para)militaire organisaties en bendes, die vrijwel direct na de capitulatie van Japan dood en verderf zaaiden onder aanvankelijk met name niet-Indonesiërs in Nederlands-Indië. Gedurende deze uiterst gewelddadige periode zijn duizenden (Indische) Nederlanders door Indonesiërs op gruwelijke wijze gemarteld, verkracht en vermoord vanwege hun Nederlandse en/of Europese afkomst. Het exacte aantal Nederlandse slachtoffers is tot op heden onduidelijk. De schattingen variëren tussen de 5.000 en 30.000 doden en 15.000 vermisten. Ook Chinezen, Molukkers en andere groepen werden slachtoffer, al is onduidelijk hoeveel.
Het heeft allemaal te maken met al de groeperingen zoals BLM en de nieuwe lichting beelden stormers
Het lijkt erop dat in de politiek, zonder na te denken ,aan eisen wordt voldaan van deze groeperingen ,waarvan het merendeel van de volgelingen ,de oorlog of alle misstanden niet eens hebben meegemaakt of alleen van wat Hollywood (slavernij) hun onder ogen heeft gebracht
Helaas is het echter zo ,dat als je van een andere mening bent toegedaan (spreek niet over mijzelf ben een “nobody”) als zijnde een politicus, filmster,zanger en/of zelfs geleerden ,men te bang is om voor zijn/haar mening uit te komen
dus als de bersiap niet bestaat , bestaat de jodenvervolging zeker ook niet #sarcasmerutte blegg
die kwezel heeft er geen idee van hoeveel messen hij nou weer bij de mensen achter in hun rug steekt !!!
Periode is wel heel ruim begrip van tijdsaanduiding. Stel gewoon tijd/datum en tussenliggende periode met datum als afsluiting. Ook aanduiding van locaties ergens in Hollands Indie is meteen het hele gebied, dat kan ook veel specifieker, Oost- of West- Java, Maduro , Bali of Sumatra. Bijvoorbeeld. Dan wordt er iets duidelijker aangewezen, mijn vader heeft gediend als oorlogsvrijwilliger, ik weet waar hij overal zat daar. Heeft meerdere politionele acties meegedaan, met code namen. Is ergens daar ook invalide geworden. Wil daar wel meer over weten, ik blijf met vragen zitten. Duidelijkheid a.u.b. Daarmee ontzenuwd U het leeuwendeel van de geruchtenstroom. Graag a.u.b.
Rutte heeft geschiedenis gestudeerd. Een van de ergste dingen wat iemand met die opleiding kan doen is GESCHIEDVERVALSING. De Bersiap heeft gewoon plaatsgevonden, de enorme martelingen, verkrachtingen en moorden op mensen die herkenbaar waren als niet Indonesiers hebben plaatsgevonden, gelijk aan de acties van de Mau-Mau en de Kali moorden (na jarenlange onderdrukking was dit een uiting, en ontkennen heeft geen zin), de reacties hierop en het harde optreden van Nederland en anderen heeft ook plaatsgevonden en werd aangewakkerd door de diverse voorgangers van Rutte.
Maar pas op Rutte doet er alles voor om zichzelf in een goed daglicht te plaatsen; hij liegt, bedriegt, zet mensen tegen elkaar op en plaatst mensen op verkeerde posities, om zijn doel te bereiken en dat is meer macht; alleen voor hem zelf en absoluut niet voor Nederland.
Zijn vader en halfzuster(s) en broer(s) hebben die bersiap periode zelf meegemaakt in voormalig Nederlands Indië. Hoe kan die R(K)uttekop die genocide ontkennen.
Goed dat mevrouw Kersboom gewoon doorvraagt!